Kino w Teatrze Starym: "Ziarno prawdy"

Prowadzenie: Magda Sendecka Gość: Robert Więckiewicz

Zapis z dnia: 12 stycznia 2015 godz: 18:00:00

Borys Lankosz, który kilka lat temu zabłysnął „Rewersem” – czarną komedią polityczną osadzoną w latach stalinizmu – tym razem adaptuje powieść Zygmunta Miłoszewskiego, gwiazdy polskiego i europejskiego kryminału.

Rozczarowany życiem prokurator Szacki (Robert Więckiewicz) wyjeżdża do niewielkiego miasteczka. Ale nie dane mu będzie zaznać upragnionego spokoju. Żeby rozwiązać zagadkę dziwacznego morderstwa na znanej działaczce społecznej, będzie musiał sięgnąć do przeszłości, której echa, wydawałoby się, dawno umilkły…

Robert Więckiewicz - aktor teatralny i filmowy, absolwent PWST we Wrocławiu. Występował w Teatrze Polskim w Poznaniu, następnie w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Zasłynął z roli Tytusa w spektaklu „Testosteron” w reżyserii Agnieszki Glińskiej w warszawskim Teatrze Montownia. Nagrodzony m.in. Orłem w kategorii - najlepsza główna rola męska, za role w filmach „Wszystko będzie dobrze” (2008), „Różyczka” (2011) i „W ciemności” (2012). W 2014 r. otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi dla polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej oraz działalności społecznej" oraz Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis".