Kino w Teatrze Starym „Jeziorak”

Prowadzenie: Magda Sendecka Gość: Jowita Budnik

Zapis z dnia: 30 listopada 2015 godz: 18:00:00

Prowincjonalne miasteczko na Warmii. Inspektor Iza Dereń prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodej kobiety, której zwłoki znaleziono w łódce na jeziorze. Równocześnie trwają poszukiwania zaginionych na służbie funkcjonariuszy. Jeden z nich jest partnerem Izy i ojcem mających niebawem narodzić się bliźniąt. Niebawem okaże się, że odpowiedź na pytanie, kto zabił, nie jest w tej sprawie najważniejsza… 
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Policjantka z prowincjonalnej komendy prowadzi dochodzenie, które na zawsze zmieni jej świat."Kryminał, jako film napędzany intrygą, nie jest gatunkiem, który zostawia dużo miejsca na psychologię postaci... Ale ja uparcie wierzę, że polskie kino potrzebuje mocnych kobiet. „Jeziorak" daje szansę na jedną z nich."
Michał Otłowski

„Jeziorak" to osadzona w realiach prowincjonalnej Polski opowieść o zbrodni, poszukiwaniu prawdy i rozpaczliwym wołaniu o sprawiedliwość. Policjanci z prowincjonalnej komendy likwidują leśną bimbrownię. Oddział zostaje ostrzelany i jeden z policjantów zostaje ranny. Bimbrownikowi udaje się uciec. W tym samym czasie, w dryfującej po jeziorze łódce, znalezione zostaje ciało młodej dziewczyny. Okoliczności jej śmierci są zagadkowe i obydwie sprawy trafiają do podkomisarz Izy Dereń (Jowita Budnik). Tymczasem na komisariacie trwa nerwowe oczekiwanie. Na służbie zaginęło dwóch funkcjonariuszy, którzy od kilku dni nie dają znaku życia. Jeden z nich jest życiowym partnerem Izy. Intryga kryminalna przeplata się z osobistym dramatem bohaterki i ujawnia jej determinację oraz siłę. Bohaterka filmu, policjantka w zaawansowanej ciąży, prowadzi wielowątkowe śledztwo. W rozwiązaniu spraw pomaga jej młodszy kolega, aspirant Marzec (Sebastian Fabijański). Tajemnice, które odkryje, na zawsze odmienią jej życie.