Bitwa o literaturę. Licz się ze słowami - Między hitem a kitem 2

Goście: Anna Marchewka, Wojciech Szot Prowadząca: Grażyna Lutosławska

Zapis z dnia: 15 października 2019 godz: 18:00:00

Jak nie zabłądzić w gąszczu ukazujących się każdego dnia tytułów? Jak nie dać się zwieść? Ciąg dalszy rozmowy o tym, skąd się biorą literackie hity i co jest kitem w literaturze.
Grażyna Lutosławska

Anna Marchewka - literaturoznawczyni, krytyczka literacka, publikowała na łamach (m.in.) „Lampy”, „Zadry”, „Znaku”, „Zeszytów Literackich”, „Dwutygodnika” i „Tygodnika Powszechnego”. W miesięczniku „Znak” opiekuje się rubryką Stacja: literatura. Współprowadziła poświęcone literaturze programy radiowe (Koło Kultury) i telewizyjne (Czytelnia, Czytanie to awantura, Myślnik). Autorka książki Ślady nieobecności. Poszukiwanie Ireny Szelburg (2014). Przy Katedrze Krytyki Współczesnej UJ prowadzi zajęcia poświęcone literaturze popularnej, literaturze polskiej po '89 roku oraz współczesnemu życiu literackiemu. Współtworzy Pracownię Pytań Krytycznych.

Wojciech Szot - dziennikarz, recenzent literacki, prowadzi blog "Zdaniem Szota", na którym pisze głównie o polskiej prozie i reportażu. Jego rozmowy z pisarzami i pisarkami znaleźć można w podcaście pod tą samą nazwą. Lubi o sobie mówić "czytelnik" zamiast "krytyk literacki".