Bitwa o literaturę. Kobieta i mężczyzna

prowadzenie: Grażyna Lutosławska goście: Zyta Rudzka, Łukasz Chotkowski lektor: Jarosław Zoń

Zapis z dnia: 13 listopada 2018 godz: 18:00:00

Temat Bitwy zainspirowały dwie głośne, wydane niedawno książki: Krótka wymiana ognia Zyty Rudzkiej i Męskość Łukasza Chotkowskiego; oba te wydawnictwa będą pretekstem do rozmowy o kobiecości i męskości, o tym, czym są dzisiaj, jak są redefiniowane.

Zyta Rudzka, pisarka, dramatopisarka. Napisała takie powieści jak Mykwa (1999), Ślicznotka doktora Josefa (2006), Krótka wymiana ognia (2018). Autorka sztuk teatralnych, m.in. Cukier Stanik (2007) i Zimny Bufet (2011), wyróżnionych Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną oraz Gold Remi na Worldfest Independent Festival w Houston. Jej utwory tłumaczono na wiele języków.

Łukasz Chotkowski (ur. 1981), ukończył warszawską Akademię Teatralną. Dramaturg, reżyser. Na stałe współpracuje z Mają Kleczewską. Ich spektakle pokazywane były na rozlicznych festiwalach w Polsce i zagranicą. Zajmuje się twórczością Elfriede Jelinek, z którą przeprowadził wiele rozmów, historią Zagłady i jej wpływem na współczesność, psychologią, i kulturą Indyjską. Od siedemnastu laty jeździ po Azji, najwięcej czasu spędził w Nepalu, Indiach, w których był czternaście razy.