Bitwa o kulturę. Czy wyobrażamy sobie przyszłość?

Goście: Edwin Bendyk, Wojciech Orliński Prowadzenie: Jerzy Sosnowski

Zapis z dnia: 29 stycznia 2019 godz: 18:00:00

W złotym okresie rozwoju science-fiction, w połowie XX wieku, na temat „Jak wyobrażam sobie świat w roku 2000” pisało się wypracowania. Świat był wychylony ku przyszłości, futurologia zeszła pod strzechy. Wydaje się, że ten czas dzisiaj minął. Ale czy bezpowrotnie? Czy niepokoje związane z międzynarodową sytuacją polityczną nie ożywiają – jak dotąd, niekoniecznie optymistycznych – wizji świata w roku 2100?
Jerzy Sosnowski

Edwin Bendyk, dziennikarz, publicysta i pisarz, kierownik Działu nauki w tygodniku „Polityka”, autor wielu książek. Nauczyciel akademicki, wykłada m.in. w School of Ideas Uniwersytetu SWPS, w Centrum Nauk Społecznych PAN i w Collegium Civitas, gdzie kieruje Ośrodkiem Badań nad Przyszłością. Członek Polskiego PEN Clubu oraz European Council on Foreign Research.

Wojciech Orliński, dziennikarz, od 1997 związany z „Gazetą Wyborczą”. Wykłada dziennikarstwo na uniwersytecie Collegium Civitas. W latach 2016–2018 prowadził autorską audycję Piąteczek w radiu TOK FM. Autor kilku książek, w tym biografii Lem. Życie nie z tej ziemi, która ukazała się nakładem wydawnictw Czarne i Agora.